top of page

Створення веб-квестів

           Вітаю, мої дорогі колеги! Ми з Вами вже знаємо як створювати блоги. А чи знаєте Ви, що за допомогою додатку Блогер можна створити веб-квест?
Що ж таке веб-квест? У перекладі з англійської web [web] - веб, мережа, (всесвітня) павутина; quest [kwest] - пошук. 
           Веб-квест (webquest) в педагогіці - проблемне завдання c елементами рольової гри, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету.
           Учні в групах або індивідуально виконують запропоновані завдання веб-квесту, по завершенні якого представляють власні веб-сторінки по даній темі, або якісь інші творчі роботи в електронній, друкованої або усній формі.
           Вперше термін "веб-квест" (WebQuest) був запропонований влітку 1995 року Берні Доджем (Bernie Dodge), професором освітніх технологій Університету Сан-Дієго (США). Автор розробляв інноваційні додатки Інтернету для інтеграції в навчальний процес при викладанні різних навчальних предметів на різних рівнях навчання.
          Для того, щоб зробити веб-квест, для початку, треба створити сайт, де повинен розташуватися веб-квест. Я створила блог на блогері від Гугл. Також можна створити сайт в конструкторі WIX, або на будь-якій безкоштовній платформі для створення сайтів. Переваги Google: тут ви можете отримати в своє розпорядження все його сервіси та додатки, в тому числі створення безкоштовного персонального сайту, де ви зможете розташувати свої веб-квести або створити безпосередньо веб-квест на цьому сайті (від Google). 
Особисто я створювала веб-квест у Блогері 

1.png

Структура освітнього веб-квесту

Веб-квест складається з наступних обов'язкових елементів:

  •  вступ

  • завдання

  • порядок роботи

  • ресурси

  • критерії оцінки

  • висновок

  • організатор веб-квесту

Звичайно Ви можете скоротити кількість елементів у кесті, не використовувати їх всі, або можна об’єднувати ці елементи. Наприклад можна поєднати вступ і завдання. Туди ж можна додати і порядок роботи. Все на Ваш власний розсуд. Це робота творча, а Ви всі люди творчі.

         Вступ
         Вступна частина, яка знайомить учнів з темою веб-квесту, залучає до роботи і викликає інтерес. Тому тут важливі мотивуюча і пізнавальна цінність. 
Необхідно чітко описати головні ролі учасників, попередній план роботи, огляд всього веб-квесту.
         Завдання
         У цій частині веб-квесту чітко і точно пояснює, що учасникам слід зробити в процесі роботи над веб-квестом. Учасники при цьому часто захоплюються в рольову гру за заданим сценарієм.
         Якщо у Вас квест груповій, то необхідно визначити роль персонажів, які беруть участь в вирішення проблемної ситуації. Продумайте ролі учасників веб-квесту. Запропонуйте 2 -4 ролі.            По кожній ролі слід дати короткий коментар (звуковий або текстовий), пояснивши, що робить персонаж, які функції він виконує. Опис ролей (опис кожної ролі виконується в окремому файлі, на який робиться посилання)
        Важливо, щоб завдання було проблемним, цікавим, здійсненним, чітко сформульовано, і мати пізнавальну цінність! 
        Які види завдань можна запропонувати в веб-квесті? 
       Для створення веб-квестів дітям старшого дошкільного віку підійдуть типи завдань такі як: переказ, загадки, журналістські, конструкторські, творчі, які переконують, аналітичні і наукові (пізнавально-експериментальне).
       Завдання виконуються шляхом проходження станцій веб-квесту

2.png
3.png
4.png
5.png
6.png

      Ресурси
      Ви можете навести список ресурсів Інтернету або інших матеріалів (друкованих, аудіо- та відеоматеріалів), необхідних для виконання завдання. Поясніть учасникам веб-квесту, що, вивчаючи інформацію на кожному сайті, вони повинні пам'ятати про необхідність відповісти на головне питання квесту. Необхідно вибудувати посилання в логічній послідовності, дати коротку анотацію ресурсу і чітко прописати алгоритм роботи над виконанням завдання.
     Важливо критично оцінювати знайдені ресурси. Перш ніж дати завдання учасникам квесту, необхідно відвідати сайти і переконатися, що вони підходять для виконання завдань, відповідають рівню учнів!
     Або діти повинні шукати відповіді шляхом самостійного пошуку ресурсів з підказками.
     Процес роботи 

     В даному розділі веб-квесту знаходиться покрокова інструкція, яка допомагає учасникам виконати завдання. Кожен крок слід докладно описати. Наприклад, розподіл ролей, порядок виконання завдань, форма представлення результатів, термін виконання завдань і так далі.                 Кожному учаснику в залежності від обраної ролі надаються завдання з конкретними параметрами, із зазначенням необхідних посилань на Інтернет-ресурси, критеріїв оцінки та терміну їх виконання, дається план роботи з покроковим описом дій і рекомендації, які містять інформацію про порядок роботи, труднощів і варіантах їх рішення. 
Можна цю інформацію розмістити у вступі.
     Оцінювання 
     Критерії оцінки повинні бути чітко прописані на окремій веб-сторінці.
Посилання на цю сторінку краще ввести наступними словами:
«Щоб побачити критерії оцінки індивідуальної роботи, клацніть тут» або «Робота в групі також буде оцінюватися. Щоб побачити критерії оцінки, клацніть тут ».
Варто докладно описати вимоги, за якими буде оцінюватися робота учнів. На мій погляд, тут варто використовувати модель оцінювання, з наведеними критеріями, балами і словесним описом. Таким чином, оцінювання стає прозорим і учасники мають чітке уявлення про те, як буде воно здійснюватиметься.
     Якщо у Вас скоречена форма квесту, оцінювання можна не використовувати, або налаштувати автоматичне оцінювання в гугл-формах, де учасники будуть записувати відповіді.

7.png

     Висновок
     Містить в узагальненому вигляді підсумок проходження веб-квесту, посилання на галерею робіт учасників оформлену у вигляді фотоальбому на сторінці веб-квесту або інтерактивного журналу 
     Організатор веб-квесту
     В даному розділі знаходиться ПІБ, який розробив цей веб-квест. Адреса електронної пошти для зворотного зв'язку з учасниками веб-квесту.

bottom of page